آخرين اخبار

» » » تحقق حماسه همدلی و مشارکت در آزمون انتخابات هفتم اسفند

  تحقق حماسه همدلی و مشارکت در آزمون انتخابات هفتم اسفند

  تحقق حماسه همدلی و مشارکت در آزمون انتخابات هفتم اسفند

  به گزارش پرتال جامع سمنانه ، ایران اسلامی در کمال آرامش کمتر از پنج روز دیگر در تاریخ هفتم ماه اسفند در صدد پی ریزی ساختار چهار سال آینده کشور است و نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را تعیین و به این مجالس می فرستند. 
  در فرایند برگزاری انتخابات عوامل زیادی دخیل هستند که مهم ترین آن ، رای دهندگان هستند که حرف آخر را می زنند و نقش بسزایی در این حوزه دارند و از میان رای دهندگان ، دانشگاهیان از جمله قشرهای مهم و موثر در انتخابات هستند، قشر فعالی که با توجه به برخورداری از دانش سیاسی تاثیر بسزایی در نحوه شکل گیری افکار عمومی در ایجاد شور انتخاباتی با رویکرد انتخاب نامزد اصلح دارند. 
  امیرحسین احمدی دانشجوی دانشگاه سمنان شرکت در انتخابات از سوی همه را ضروری دانست و گفت : انتخاب فرد اصلح در انتخابات به خاطر این که به سرنوشت کشور بستگی دارد ، مهم است.
  این دانشجو به ایرنا گفت : من هم به عنوان یک ایرانی و با توجه به تاکید رهبری مبنی بر شرکت در انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ، شرکت و به کشور و انقلاب نیز ادای دین می کنم.
  این دانشجو در خصوص ویژگی های نماینده اصلح خاطرنشان کرد : نماینده واقعی باید پایبند به نظام، متکی بر اصول و تعالیم اسلامی و به فکر حل مشکلات مردم نظیر ازدواج جوانان و بیکاری جامعه باشد و شعار ندهد.
  ابوالفضل بور بور دانشجوی دیگری به ایرنا گفت : نامزدی را انتخاب خواهم کرد که تفکر پیشرفت داشته باشد و فعالیت های بر پایه علمی و بر اساس پژوهش و تحقیقات انجام بدهد.
  وی حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور را از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار شد و گفت : نمایندگان باید تصمیمات اقتصادی درستی بگیرند و موانع اقتصادی و اجتماعی به ویژه مشکلات بیکاری کشور را برطرف کنند.
  دانشجوی دیگر دانشگاه سمنان که فاطمه مردادی به ایرنا معرفی کرد، شرکت در انتخابات را وظیفه هر ایرانی دانست و گفت : من هم برای تعیین وضع کشور در انتخابات شرکت خواهم کرد.
  وی داشتن تجریه مدیریتی را یکی از ویژگی های نماینده اصلح برشمرد و تصریح کرد : نماینده مردم باید متخصص ، کارآمد و با تجربه و دانش آموخته و به فکر آرامش و آسایش مردم باشد.
  مرادی تاکید کرد : ملت ایران با حضور حماسی شان در انتخابات هفتم اسفند باردیگر توطئه های دشمنان ایران اسلامی راخنثی می کنند و به آنان می گویند اینجا ایران ، سرزمین ایثار و همدلی و همبستگی است. 
  احسان خادمیان دانشجوی دیگری اقتدار ملی، وطن دوستی و وظیفه ملی و الهی را دلیل شرکت خود در انتخابات عنوان کرد و گفت : نماینده مدنظر من باید امین مردم بوده و متعهد و متخصص و بلند همت و صاحبنظر باشد.
  مهسا شادان فر گفت: کشور ما ایران در دوره های مختلف تلاطم های زیادی را پشت سر گذاشته ، شهیدان زیادی در این راه داده ایم
  باید با حضور در انتخابات آن ارزشها و آرمان های انقلاب اسلامی را حفظ کنیم.
  وی شرکت در این رویداد سیاسی را تبعیت از فرامین رهبری اعلام و اضافه کرد : من یک ایرانیم و با اقتدار به پای صندوق رای می روم و نامزد مورد نظرم را انتخاب می کنم. 
  شادان فر تصمیم گیری در باره امور سیاسی کشور را یکی از مهم ترین رویدادهای هر کشور دانست و گفت : انتخابات نشان دهنده اقتدار آن ملت است و مردم ایران یکی از با اقتدارترین ملت های جهان هستند. 
  وی ادامه داد : دانشجو قشر مرجع جامعه است و همه مردم در نگاه اول دانشجویان را می بینند ، دانشجویان با رفتار درست و انتخابی درست تر باید الگوی دیگر افراد جامعه باشند. 
  محمدعلی طاهری هم می گوید: دانشگاه منبع اصلی جنبش ها است و افزایش مشارکت و ایجاد زمینه انتخاب اصلح باید در دستور کار تشکل های دانشجویی در انتخابات باشد . 
  وی با بیان این که حضور حداکثری در انتخابات هفتم اسفند نظام را بیمه می کند ، گفت : دانشجو قدرت رای سازی فراوانی دارد و می تواند با اثرگذاری در خانواده و دیگر گروه های اجتماعی، آرای زیادی را به سمت نامزدهای اصلح جذب کند .
  طاهری درباره فضای دانشگاه های استان در آستانه انتخابات هفتم اسفند هم گفت: دانشگاهیان استان شور و نشاط کافی برای شرکت در انتخابات را دارند و همچون گذشته پای انقلاب و نظام هستند. 
  محمد بخشایی استاد آزمایشگاه سازه دانشگاه سمنان به خبرنگار ایرنا گفت : به عنوان یک ایرانی تمامی ما حق انتخاب داریم، انتخابات به طور قطع ًتأثیرگذار است و برای من مهم است که نماینده خودم را انتخاب کنم.
  وی افزود : نماینده منتخب مردم نباید تنها شعار دهد و هم نباید تنها در حوزه انتخابی خود فعالیت انجام دهد، باید به فکر مصلحت کل کشور باشد.
  وی اضافه کرد : مشکلات آب و آموزش عالی کشور ازجمله مسائلی است که باید بررسی و برطرف شوند.
  یک استاد رشته برق دانشگاه سمنان به ایرنا گفت : گاهی در مجلس از نمایندگان غملکردی نامناسب مشاهده می شود اما به دلیل وظیفه خود به عنوان شهروندایرانی و خواسته رهبری در انتخابات شرکت خواهم کرد.
  این استاد خواست که نامش در خبر ذکر نشود ، ادامه داد : نماینده مردم باید دارای خصوصیات شرعی و ملی و دلسوز مردم باشد و برای منافع شخصی خود وارد دنیای سیاست نشود.
  وی مشکلات قانون گذاری را در کشور بسیار مهم دانست و افزود : نمایندگان در قانون گذاری ها به فکر برداشتن باری از دوش مردم باشند و برای حل مشکلات کشور راه کاری اصولی ارایه دهند.
  احسان شاهی از استادان آزمایشگاه متالوژی دانشگاه سمنان گفت: در کشوری زندگی می کنیم که دارای دموکراسی است و همه چیز توسط مردم انتخاب می شوند، من شرکت در انتخابات را وظیفه خود می دانم.
  وی اضافه کرد : نماینده برتر مردم باید از خود جامعه و در بین مردم باشد و درد و دل مردم را خوب بشنود و به آن ها رسیدگی کند.
  این استاد دانشگاه تصریح کرد : مشکلات کلان اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی در کشور وجود دارد، هم اکنون نباید در این زمینه ها بلند پروازی کرد و باید شروع به ساخت زیرساخت ها برای این مشکلات کرد.
  61 نامزد در دهمین دوره انتخابات مجلس دهم و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان سمنان رقابت می کنند.
  استان سمنان در مجلس شورای اسلامی چهار نماینده و در مجلس خبرگان رهبری یک نماینده دارد.
  از مجموع 667 هزار نفر جمعیت استان سمنان 494 هزار نفر واحد دادن شرایط رای هستند.

  

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. .