آخرين اخبار

» » مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان مطرح کرد:تهدیدات متخاصمانه در حال پوست‌اندازی است/ ضرورت آشنایی مردم با تهدیدات نوپدید

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان مطرح کرد:تهدیدات متخاصمانه در حال پوست‌اندازی است/ ضرورت آشنایی مردم با تهدیدات نوپدید

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان مطرح کرد:تهدیدات متخاصمانه در حال پوست‌اندازی است/ ضرورت آشنایی مردم با تهدیدات نوپدید

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با اشاره به سیالیت موجود در تهدیدات دشمنان و بهره‌گیری از شیوه‌های نرم در تخاصم با جمهوری اسلامی ایران گفت: تهدیدات دشمن در حال پوست‌اندازی است باید با افزایش شناخت‌مان از این تهدیدات برای رویارویی و اقدامات‌پیشگیرانه و پیش‌دستانه با تهدیدات این حوزه آماده شویم.

  به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان،ایرج کارخائی در همایش آشنایی با بیوتروریسم که با حضور یکی از مدیران وزارت اطلاعات و مدیران حراست دستگاه‌های اجرایی استان به همت اداره کل پدافندغیرعامل استان در سالن یادگار امام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به تلاش‌های مستمر دشمن برای ضربه زدن به کشورمان باید اقدامات، تحرکات و تهدیدات دشمنان را به‌صورت پیوسته و مستمر رصد و فعالیت‌های آنان در همه بخش‌ها را زیرنظر داشته باشیم.

  وی با اشاره به اینکه شکل و ماهیت تهدیدات دشمن به مرور دچار تحول شده و از تهیدات سخت به تهدیدات نرم روی آورده افزود: تهدیدات در جهان امروز متناسب با تغییرات جهانی و رشد فناوری و علوم‌زیستی، تغییرات اساسی پیدا کرده است.

  کارخائی اضافه کرد: امروزه در همین راستا محور تهدیدات از شکل سخت و نظامی آن به سمت تهدیداتی در حوزه‌های علوم زیستی، سایبری، بیوتروریسم، اجتماع‌محور و...تغییر شکل یافته و به عبارتی تهدیدات امروز از عامل به غیرعامل تبدیل شده‌اند.

  وی با اشاره به لزوم توجه جدی به پدافند غیرعامل، خاطرنشان کرد: رهبری معظم انقلاب با درک دقیق و به‌موقع این تهدیدات از سال‌ها پیش بر ضرورت توجه به تهدیدات تاکید فرمودند و راه‌اندازی سازمان پدافند غیرعامل نیز در ادامه همین تاکیدات و در راستای منویات معظم‌له شکل گرفته است.

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب از پدافند غیرعامل به‌مثابه یک اصل همیشگی و مهم و نه مقطعی و گذرا یاد می‌فرمایند افزود: معظم‌له بر لزوم عملیاتی شدن پدافندغیرعامل و گسترش آموزش‌ها و راه‌های مقابله با تهدیدات دشمن به همه آحاد جامعه تاکید دارند.

  وی از تهدیدات بیولوژیک و بیوتروریسم به‌عنوان تهدیداتی مهم و بحران‌آفرین نام برد و گفت: متاسفانه هر ساله شاهد شیوع بیماری‌های نوپدید و کشتارهای پنهانی در جای جای جهان هستیم.

  کارخائی با بیان اینکه در گذشته تهدیدات و جنگ بین کشورها آشکارا و علنی بود تصریح کرد: امروزه شاهدیم که بسیاری از این جنگ‌ها و دشمنی‌ها به‌صورت نامحسوس و پنهان در حال انجام است و دشمن می‌کوشد که با ایجاد وحشت و بحران‌های مختلف در بین جامعه، به اهداف شوم خود برسد لذا آشنایی آحاد مردم با این تهدیدات و اشکال مختلف آن امری حیاتی برای کشور است.

  وی با اشاره به اهمیت استان سمنان و موقعیت ویژه جغرافیایی این استان گفت: استان سمنان به‌عنوان یکی از پهناورترین استان‌های کشور به‌واسطه موقعیت سوق‌الجیشی آن، همسایگی با هشت استان مهم و از جمله پایتخت، محل تقاطع کریدورهای شمال به جنوب و شرق به غرب، وجود کویر مرکزی، مطرح بودن استان سمنان به عنوان استان معین پایتخت در بحران‌ها و بلایای طبیعی و غیرطبیعی و....همه و همه حکایت از اهمیت بسیار ویژه این استان دارد لذا توجه به پدافندغیرعامل در این استان از اهمیت و حساسیت بسیار وافری برخوردار است.

  کارخائی با اشاره به اشتراکات اهداف پدافند غیرعامل و حراست دستگاه‌ها اضافه کرد: این دو عمدتا به‌دنبال شناخت تهدیدات و ارائه راه‌کارهایی برای رویارویی با تهدیدات و حفظ و حراست از زیرساخت‌ها و مهمتر از آن نیروهای انسانی هستند لذا تقویت وجوه مشترک بین این دو می‌تواند به اثرگذاری بیشتر آنها و تامین منافع کشور و استان کمک شایانی کند.


  

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. .