آخرين اخبار

» » رئیس کل دادگستری استان سمنان خبرداد:کاهش جمعیت کیفری در استان سمنان

  رئیس کل دادگستری استان سمنان خبرداد:کاهش جمعیت کیفری در استان سمنان

  رئیس کل دادگستری استان سمنان خبرداد:کاهش جمعیت کیفری در استان سمنان
  رئیس شورای قضایی و رئیس کل دادگستری استان سمنان از کاهش جمعیت کیفری در استان سمنانخبرداد و گفت: با بکارگیری تاسیسات حقوقی تدوین شده در قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 1392، گام موثری در راستای سیاست‌های حبس‌زدایی و کاهش جمعیت کیفری  برداشته خواهد شد.
  به گزارش ایسنا-منطقه سمنان سید محسن مظهری در نشست شورای قضایی استان سمنان که در اداره کل زندان‌های این استان برگزار شد جمعیت 52 درصد زندانیان استان سمنان دارای محکومیت‌‌های با موضوع مواد مخدر هستند اما خوشبختانه به رغم افزایش ورود مواد مخدر، شاهد کاهش 3.5 درصدی موجودی زندانیان مواد مخدر نسبت به سال گذشته هستیم. 
  نماینده عالی قوه قضائیه در استان سمنان کاهش موجودی این زندانیان را بیانگر حرکت دستگاه قضایی در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست های قوه قضائیه عنوان کرد و افزود: باید برای کاهش مجازات حبس تلاش بیشتری صورت گیرد و این موضوع نیاز به فرهنگ‌سازی در جامعه دارد. 
  وی اظهار امیدواری کرد با افزایش اعطای مرخصی و استفاده از سایر تاسیسات حقوقی، موجودی زندان‌ها در سال آینده کاهش چشمگیری یابد. آموزش مهارت‌های اساسی زندگی به 95 درصد زندانیان استان 
  مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان سمنان که میزبان نشست شورای قضایی استان در محل اداره کل زندانها بود ضمن ارائه گزارشی با اشاره به سیاست قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندانها گفت: میانگین موجودی زندانهای استان در سال 95 برابر با 2121 نفر بوده که خوشبختانه با کمک مقامات محترم قضایی، نسبت به سال 94، حدود 10 درصد کاهش داشته است. 
  عباسعلی عرب اظهار داشت: ورودی زندان‌های استان سمنان نیز در یازده ماهه 95، نسبت به دوره مشابه گذشته، با 11 درصد کاهش مواجه بوده است 
  وی افزود: 2.5 درصد از جمعیت کیفری زندان‌های استان در سال 95 را زندانیان زن به خود اختصاص داده‌اند که این نسبت در آمار میانگین سال گذشته 2.7درصد بوده است. 
  مدیرکل زندان‌های استان سمنان بیان کرد: در حال حاضر بیشترین آمار موجودی زندانیان استان مربوط به مجرمان مواد مخدر می‌باشد که 52 درصد از مجموع زندانیان استان سمنان را تشکیل می‌دهد. 
  به گفته عرب، محکومان به جرم سرقت، با حدود 25 درصد مجموع موجودی زندانیان، دومین گروه جرمی زندانیان استان سمنان را تشکیل می‌دهند. 
  وی افزود: جرائم علیه اشخاص، محکومیت‌های مالی و علیه اموال و مالکیت نیز به ترتیب با 8، پنج و سه درصد در رتبه‌های بعدی گروه جرمی زندانیان استان سمنان قرار دارند. 
  مدیرکل زندان های استان سمنان با بیان اینکه در سال جاری 4 مددجو در دانشگاه علمی کاربردی و یک نفر در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل مشغول بوده‌اند، ادامه داد: ۴۴ نفر از مددجویان نیز در مقاطع مختلف آموزش و پرورش در حال تحصیل می‌باشند. 
  وی افزود: 7 نفر از مددجویان در سال 95 در دوره‌های نهضت سوادآموزی قبول شده‌اند و 16 نفر نیز در کلاس‌های نهضت در حال ادامه تحصیل هستند. 
  عرب با اشاره به استقرار کتابخانه‌های مشارکتی در تمام زندانهای استان تصریح کرد: کتابخانه زندان گرمسار به‌عنوان آخرین کتابخانه مشارکتی زندانهای استان در آبان ماه مورد بهره‌برداری قرار گرفت. 

  

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. .