آخرين اخبار

» » سمنان یک دقیقه در روز خاموشی دارد 72 درصد برق استان صرف تولید می‌شود

  سمنان یک دقیقه در روز خاموشی دارد 72 درصد برق استان صرف تولید می‌شود

  سمنان یک دقیقه در روز خاموشی دارد 72 درصد برق استان صرف تولید می‌شود

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،منطقه سمنان، سیدمحمد موسوی زاده در هفتمین نشست "کارگروه انرژی" شورای پدافند غیرعامل استان که با حضور مدیران ارشد شرکت های برق منطقه‌ای سمنان، توزیع برق، گاز، خطوط لوله و مخابرات شمال‌شرق کشور، پخش فرآورده‌های نفتی و اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان برگزار شد با بیان این که ترکیب مصرف انرژی استان کاملاً تولیدی است گفت: قریب 72 درصد انرژی الکتریکی استان، صرف بخش‌های صنعت و کشاورزی می‌شود که 21.41 درصد، بیشتر از میزان مصرف این بخش در کشور است.

  وی تصریح کرد: بهره‌وری انرژی با میزان تلفات شبکه مورد سنجش واقع شده و از نظر بهره‌وری فنی، با توجه به روند کاهش تلفات، این معیار در استان سمنان مناسب است.

  مدیرعامل شرکت توزیع برق سمنان با اشاره به این که نرخ زمان خاموشی مشترکان، یکی دیگر از معیارهای مهم در زمینه افزایش قابلیت اطمینان شبکه است یادآور شد: این نرخ در استان، یک دقیقه در روز به ازای هر مشترک است و در این زمینه نیز شرکت توزیع برق استان از وضعیت مناسبی برخوردار است.

  مهندس موسوی زاده خاطرنشان کرد: با کاهش 098/1 درصدی تلفات انرژی الکتریکی در سال گذشته به نسبت سال 92، حدود 27.78میلیون کیلووات ساعت صرفه‌جوئی صورت گرفته است.

  وی اظهار داشت: مدیریت بهینه و صرفه‌جویی در مصرف برق و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، یک راهبرد اساسی در موضوع پدافند غیرعامل در حوزه صنعت توزیع برق استان به شمار می‌رود.

  

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. .