آخرين اخبار

» » خطر خشکسالی در استان سمنان

  خطر خشکسالی در استان سمنان

  خطر خشکسالی در استان سمنان

  به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، تفاهم‌نامه همکاری استانداری‌های نواحی رویشی جنگل‌های هیرکانی و ارسبارانی با سازمان جنگل‌ها و مراتع در زمینه حفاظت و مدیریت پایدار منابع طبیعی کشور امضا شد.

  محمد وکیلی، استاندار سمنان در آیین امضای این تفاهم‌نامه اظهار داشت: جنگل و مرتع و حفظ منابع طبیعی یکی از مسائل اساسی کشور است و عدم توجه به توسعه پایدار منافع ملی ما را تهدید می‌کند.

  وی تصریح کرد: امروز فرسایش خاک یک تهدید است، همچنین تغییر اقلیم و سیل یکی از تهدیدات جدی کشور ماست.

  استاندار سمنان اظهار داشت: مسئله منابع طبیعی و محیط زیست یک امر بخشی نیست و باید به عنوان یک موضوع فرابخشی به آن توجه کنیم.

  وکیلی با بیان اینکه مسئله خشکسالی در استان سمنان بحث حتمی است، گفت: امسال 43 درصد کاهش بارندگی را در سمنان داشته‌ایم.

  استاندار سمنان گفت: برای حفاظت از منابع طبیعی باید به نیازهای مردم توجه شود و مشارکت آنها در حفاظت و احیای منابع طبیعی مد نظر قرار گیرد و تا زمانی که منابع طبیعی با معیشت مردم گره نخورد، حفاظت از منابع طبیعی کاری مشکل خواهد بود.

  این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد هماهنگی و توسعه همه‌جانبه به منظور شناسایی، پیشگیری و کاهش عوامل تهدید و تخریب منابع طبیعی و ارتقای ضریب حفاظت با بهره‌گیری از ظرفیت تمام دستگاه‌های ذی‌ربط و جلب مشارکت مردم و جوامع محلی منعقد شد.

  زمینه‌های همکاری در این تفاهم‌نامه در 22 بند از جمله تدوین و بازنگری صنعت آمایش سرزمین و توان اکولوژیکی منابع طبیعی به امضای استاندار سمنان و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور رسید و مدت اجرای این تفاهم‌نامه سه سال است.

  

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. .