آخرين اخبار

» » راههایی حفاظت از اطلاعات در مقابل تهدید نفوذ به گوشی های تلفن همراه

  راههایی حفاظت از اطلاعات در مقابل تهدید نفوذ به گوشی های تلفن همراه

  راههایی حفاظت از اطلاعات در مقابل تهدید نفوذ به گوشی های تلفن همراه

  به گزارش پرتال جامع سمنانه به نقل از ایسنا،سرهنگ سیدعلیامیراحمدی اظهار کرد: جهان وارد عصر تازه ای از فناوری اطلاعات و ارتباطات شده است و روز به روز شاهد رشد و توسعه بیشتر تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات در دنیا هستیم.

  رییس پلیس فتای استان سمنان ادامه داد: توسعه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های تلفن همراه و استفاده روز افزون از آن شتاب عجیبی گرفته است.

  وی با بیان اینکه این روزها کاربران عموما از گوشی های هوشمندشان برای دسترسی به اینترنت و شبکه های اجتماعی استفاده می کنند خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از کاربران معمولا روی گوشی عکس، فیلم، اطلاعات شخصی، و بانکی خود را ذخیره می کنند که این موضوع امنیت این دستگاههای ارتباطی را تهدید می کند.


  امیراحمدی با بیان اینکه گوشی های هوشمند با داشتن سیستم های عامل از ریسک بالای هک شدن برخوردارند، گفت: امروزه نفوذ به دنیای مجازی کاربران و استفاده از اطلاعات شخصی افراد به امری فراگیر تبدیل شده و همین یکی از بزرگترین مشکلات دنیای دیجیتال شده است. و به همین دلیل کاربران باید از روشهایی برای محافظت از اطلاعات شخصی که در گوشی هایشان وجود دارد استفاده کنند.


  رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) استانبا اشاره به راهکارهای حفاظت اطلاعات در مقابل تهدیدات و نفوذ به گوشی های موبایل گفت: برای مقابله با این تهدیدات بهتر است بلوتوث تلفن همراه خود را همیشه خاموش نگه دارید مگر در مواردی که به آن نیاز دارید. همچنین حتی المقدور از هندز فری های مجهز به تکنولوژی بلوتوث استفاده نکنید چرا که به خاطر روشن بودن بلوتوث می توانند از گوشی شما سوء استفاده کنند.


  وی در همین راستا اضافه کرد: کاربران بهتر است تنظیمات قسمت بلوتوث گوشی خود را به نحوی قرار دهند که برای دریافت فایلهای ارسالی حداقل2 بار از آنها و فرستنده موافقت بخواهد.

  امیراحمدی با بیان اینکه بهتر است از بازی ها و اپلیکیشن های موجود در منابع غیر معتبر استفاده نکنید توصیه کرد: کاربران موبایل حتی الامکان وای فای گوشی خود را در مکان های عمومی و ناامن روشن نکنند.

  وی با بیان اینکه بهتر است لینک های موجود در ایمیل های ناشناس را باز نکنید گفت: هیچگاه حساب بانکی خود را توسط نرم افزارهای ناشناس باز نکرده و سعی کنید حتما از نرم افزارها مخصوص بانک کمک بگیرید.


  رییس پلیس فتای استان سمنان توصیه کرد:حفاظت از اطلاعات موقعیتی و شخصیرا در زمان عکس گرفتن با گوشی گزینه های مربوط بهGPS CAMERA،Geo tagغیر فعال کنید و همچنین هر وقت می خواهید وارد سرویس ایمیل یا سایت بانکی خود شوید آدرس را با پیشوندhttpsوارد کنید.

  

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. .