آخرين اخبار

» » مدیرکل پدافند غیرعامل : ارایه 20 هزار نفر آموزش های سایبری در پدافند غیرعامل سمنان

  مدیرکل پدافند غیرعامل : ارایه 20 هزار نفر آموزش های سایبری در پدافند غیرعامل سمنان

  مدیرکل پدافند غیرعامل : ارایه 20 هزار نفر آموزش های سایبری در پدافند غیرعامل سمنان

   

  عباس پازوکی با  اشاره به وجود تهدیدات متعدد در فضای مجازی اظهار کرد: به منظور مصون سازی جامعه و مقابله با تهدیدات سایبری دشمن، فعالیت های آموزشی و پژوهشی متعددی در استان انجام شده است.

  وی همچنین از برگزاری یک دوره آموزشی 136 ساعته به منظور توسعه فرهنگ پدافند غیرعامل در این استان خبر داد و اظهار کرد: این دوره آموزشی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان و به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.

  وی ادامه داد: در این دوره که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار برگزار می شود، فرمانداران شهرستان های هشتگانه استان، مدیران ارشد استان و کارشناسان دستگاه های اجرایی استان حضور دارند.

  پازوکی با بیان اینکه این دوره برای 20 نفر از دارندگان دانش نامه های کارشناسی ارشد و دکترا نیز برگزار می شود، تصریح کرد: در دوره های بعدی آموزشی از این 20 نفر بعنوان مربی استفاده خواهد شد.

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان، با اشاره به راه اندازی کارگروه های دوازده گانه در این اداره کل، افزود: طی یک سال گذشته در قالب اینکارگروه های تخصصی برنامه های متنوع و خوبی در سطح استان برگزار شده است.

  وی مکان یابی برای راه اندازی و اجرایی کردن پروژه های حساس را از مهمترین برنامه هایپدافند غیرعامل استانداری سمنان عنوان کرد و گفت: بحثمکان یابی پروژه های حساس الزام قانونی دارد و بر اساس آن همه پروژه های حساس استان می بایست پیوستپدافند غیرعامل داشته باشند.

  وی از ارایه 20 هزار نفر آموزش طی 18ماه اخیر در زمینه های سایبری خبر داد و اظهار کرد: کشور در بحث فضای مجازی با خطرات متعددی روبرو است و از این رو به منظور مصون سازی جامعه، فعالیت های متعددی در استان انجام شده است.

  وی با اشاره به تنوع در کارکردهای پدافندغیرعامل به اثرات فردی و اجتماعی این مهم اشاره کرد و گفت: پدافند غیرعامل جدای ازمصون سازی اجتماع، می‌تواند از فکر و اندیشه افراد حراست و از آنها در محیط هایناسالم حفاظت کند.

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان بر اهمیت اجرای مباحث پدافند غیرعامل بهعنوان عامل پیشگیری از تهدیدات و آسیب‌های احتمالی دشمن تاکید کرد و گفت: مصون سازیجامعه از تهدیدات و آسیب‌های احتمالی در همه بخش‌ها از جمله ماموریت‌های پدافندغیرعامل است.

  وی با اذعان به این‌که نوع تهدیدات دشمن علیه کشورمان تغییر کرده است، خاطرنشانکرد: باید برای دفاع از کشور، ما نیز متناسب با این تغییر رویکرد دشمن، برنامه‌ریزیکنیم.  

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. .