آخرين اخبار

» » زیرساخت های گردشگری در استان سمنان بسیار ضعیف

  زیرساخت های گردشگری در استان سمنان بسیار ضعیف

  زیرساخت های گردشگری در استان سمنان بسیار ضعیف
  'اسدالله درویش امیری' روز یکشنبه در نشستی با استاندار سمنان به نبود هتل های چهار و پنج ستاره در این استان اشاره کرد و گفت: این استان 19 مکان اقامتی شامل هتل، مهمانسرا و ... دارد که همه زیر چهار ستاره هستند.

  وی با اشاره به نزدیکی سمنان به تهران و قرار داشتن این استان در مسیر عبور زائران حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) گفت: این استان علاوه بر این دارای جاذبه های گردشگری طبیعی فراوانی است و باید قابلیتهای اقامتی در آن تقویت شود.

  وی گفت: استان یزد سال گذشته 470 هزار گردشگر اروپایی برای بازدید از کویر و جاذبه های آن داشته است در حالیکه سمنان به دلیل نزدیکی به تهران از شرایط بهتری نسبت به یزد و کاشان برخوردار است.

  معاون میراث فرهنگی کشور بر مشارکت دادن بخش خصوصی برای ایجاد و توسعه زیرساخت های گردشگری در این استان تاکید کرد.

  درویش امیری، قابلیت های صنایع دستی و میراثی استان سمنان در مقایسه با امور گردشگری این استان را بسیار بهتر خواند و گفت: از 350 صنایع دستی شناخته شده در کشور 54 صنایع دستی در استان سمنان وجود دارد و از این تعداد شش مورد آن به ثبت یونسکو رسیده است.

  معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران همچنین به وجود بیش از یک هزار اثر تاریخی در این استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد بیش از 700 اثر در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

  وی با هدف معرفی مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به سمنان سفر کرده است.
  

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. .