آخرين اخبار

» » استانی شدن انتخابات مجلس” مغایر با روح قانون اساسی

  استانی شدن انتخابات مجلس” مغایر با روح قانون اساسی

  استانی شدن انتخابات مجلس” مغایر با روح قانون اساسی
  رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان از مخالفت خود با طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: این طرح با روح قانون اساسی مخالف است.
   

  علیرضا خسروی اظهار داشت: همکاران طرحی را آورده‌اند که اگر تبدیل به قانون شود؛ از همان ابتدا با استثناء آغاز شده است.

  وی با اشاره به اینکه در این طرح برخی از استان‌های کشور از اجرای آن مستثنی شده‌اند خاطرنشان کرد: قانونی که از همان ابتدا با استثنا و اما و اگر همراه باشد بیشتر به ضرر مردم است تا به سود آنان.
   
  این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این طرح در گذشته نیز از سوی نمایندگان ادوار گذشته مطرح شده و اقبالی به آن صورت نگرفته بود تصریح کرد: این قانون به جز پر هزینه‌تر کردن انتخابات هیچ نتیجه مثبت دیگری نخواهد داشت.
   
  خسروی با بیان اینکه هدف طراحان استانی شدن انتخابات برای ایجاد نگرش کلان‌تر در نمایندگان مجلس با این طرح محقق نخواهد شد افزود: نمی‌توان قبل از انتخابات وعده‌های دروغین به مردم داد و از طرفی همین وعده‌ها قبل از انتخابات از سوی کاندیداها برای مردم هر منطقه از استان‌ها بیان می‌شود و باز هم شاهد فعالیت شهرستانی و منطقه‌ای نمایندگان خواهیم بود.
   

  وی در پاسخ به این پرسش که چه راه حلی برای تحقق هدف طراحان طرح استانی شدن انتخابات مجلس وجود دارد اظهار کرد: می‌توان بعد از انتخابات و راهیابی نمایندگان هر حوزه انتخابیه به مجلس، تشکلی قانونی و دارای اختیار در مجلس ایجاد کرد تا اهداف آنان نیز مجقق شود.


  

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. .