آخرين اخبار

  شهید ناصر ترحمی

  شهید ناصر ترحمی
  'محمد ترحمی' برادر این شهید والامقام گفت: برادر شهیدم برای آزمون به تهران رفته بود و از بین شرکت کنندگان موفق شد، بورسیه انگلستان را بگیرد اما وقتی دید که جنگ تحمیلی شروع شده برای دفاع از کشور به جبهه رفت .
  وی افزود: همه به او می گفتند برو درس ات را بخوان از فرصت بورسیه استفاده کن چرا که این کار آینده دارد ولی ملاک او سخن حضرت امام خمینی (ره) بود که می گفت' جنگ واجب تر است'.
  وی با اشاره به اینکه شهید ترحمی دست مرا گرفت و با هم راهی جبهه شدیم، اظهار داشت: سال 1360 تا 62 همرزم بودیم تا سال 63 که شهید شد.
  وی گفت: سال 60 بود ،من 13 ساله بودم و برادر شهیدم باعث رفتن من به جبهه شد.
  ترحمی با اشاره به خاطره مادر شهید ترحمی از بیماری وی در کودکی و تغییر نام شهید به همین دلیل، خاطرنشان کرد: نام برادر بزرگ خانواده ما نادر بود و پدربزرگ نام شهید را هم بر همین اساس، ناصر گذاشت تا اینکه ایشان در سه سالگی به یک بیماری مبتلا می شوند که هیچ درمانی کارساز نمی شود.
  وی ادامه داد: زمانی که شهید بزرگوار بیمار بود، مادرم شبی در خواب می بیند که از جایی نامعلوم، فرزند بیمارش را حسین صدا می زنند، به مادرم تداعی می شود که نام فرزند بیمارش را عوض کند، نامش را حسین می گذارند و آن بیماری هم برطرف می شود و از آن پس کل خانواده و فامیل شهید را حسین صدا می زدند ولی نامش در شناسنامه همان ناصر باقی ماند.
  وی با بیان اینکه شیهد ترحمی شش ماه پس از ازدواجش شهید شد، تصریح کرد: شهید خیلی به حرف امام خمینی (ره) اعتقاد داشت و می گفت چون امام (ره) فرمودند، جنگ اولویت اصلی مملکت است.
  این برادر شهید که خود جانباز و ورزشکار است، ارتباطش با جوانان خوب است چرا که داور و مدرس بین المللی فدراسیون شنا است.
  شهید ناصر(حسین) ترحمی شهریور 1341 در سمنان متولد شد و اسفند 1363 در عملیات بدر در منطقه دجله در جایگاه قائم مقام فرمانده گردان سلمان فارسی لشکر 17 علی بن ابی طالب (ع) به شهادت رسید و در گلزار شهدای امامزاده یحیی (ع) سمنان مدفون شد.
  در بخشی از وصیتنامه این شهید می خوانیم: تکلیفی که همه پیامبران اولین کلامشان بود و آن این که لااله اله الله، بنابراین ما نمی توانیم حاکمیت کفر و زورمندان را قبول کنیم.
  ما نمی توانیم حاکمیت ارزشهای فاسد و پوچ را بپذیریم. ما می خواهیم با ادامه راه مسلمین صدر اسلام و در طول تاریخ با نابودی سلطه گران جبار و ابرقدرتهای جنایتکار، زندگی را معنایی بیش از زنده بودن ببخشیم. پس در این میان بودن و رفتن ما مطرح نیست بلکه رسالت مطرح است که وقتی انجام پذیرد دیگر جای نگرانی باقی نمی گذارد. ما سوی دیار نور ره می پوییـم. سرویم و از لاله ها سخن می گوییم
   


   
  

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. .